Makijaż

Makijaż Permanentny Co To? Odkryj Sekrety Długotrwałego Upiększania Twarzy

Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka22.11.20235 min.
Makijaż Permanentny Co To? Odkryj Sekrety Długotrwałego Upiększania Twarzy

Makijaż permanentny co to takiego? Jest to technika makijażu polegająca na pigmentacji skóry, dzięki czemu efekt makijażu utrzymuje się znacznie dłużej niż tradycyjny makijaż. Polega na wprowadzeniu barwnika pod naskórek za pomocą specjalnego urządzenia. Daje efekt podkreślonych brwi, wyrazistych ust czy pięknych rzęs przez wiele miesięcy. Poznaj sekrety tej metody i dowiedz się, jak działa!

Kluczowe wnioski:

 • Makijaż permanentny to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu, bo rano nie trzeba malować się codziennie.
 • Efekt utrzymuje się od roku do nawet 5 lat, w zależności od indywidualnych cech skóry.
 • Zabieg jest bezpieczny, jeśli wykonany przez profesjonalistę z certyfikatem.
 • Można go poprawiać, a nawet całkowicie usunąć laserowo.
 • Warto zapoznać się z opiniami klientów przed wyborem studia makijażu permanentnego.

Czym jest makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny to technika makijażu polegająca na pigmentacji skóry, dzięki czemu efekt makijażu utrzymuje się znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnego makijażu.

Polega na wprowadzeniu barwnika pod naskórek za pomocą specjalnego urządzenia - dermografu. Daje efekt podkreślonych brwi, wyrazistych ust czy pięknych rzęs przez wiele miesięcy lub nawet lat.

Zabieg wykonuje się na twarzy, szyi lub dekolcie. Najczęściej stosuje się go w celu podkreślenia kształtu brwi, ust oraz rzęs. Może również służyć do kamuflowania blizn lub przebarwień.

Makijaż permanentny to dobry sposób na zaoszczędzenie czasu, bo rano nie trzeba malować się codziennie. Daje poczucie komfortu i pewności siebie.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego?

Sam zabieg trwa zwykle 2-3 godziny. Rozpoczyna się od konsultacji, podczas której ustalane są oczekiwania klientki co do efektu oraz dobierana jest odpowiednia barwa pigmentu.

Następnie skóra jest odtłuszczana, a specjalną igłą nanosi się barwnik. Może pojawić się niewielki ból i zaczerwienienie, jednak szybko mijają one po zabiegu.

Jak działa makijaż permanentny i na czym polega?

Makijaż permanentny działa poprzez wstrzykiwanie barwnika tatuażowego w głębsze warstwy naskórka. Barwnik umieszczony jest tam na stałe i stopniowo się z niego uwalnia.

Stosowane pigmenty są bezpieczne, hipoalergiczne i dobrze tolerowane przez skórę. Ich głównym składnikiem są sole metali: żelaza, tytanu czy cynku.

Sam zabieg polega na precyzyjnym i powtarzalnym ukłuciu skóry igłą zakończoną zbiorniczkiem z pigmentem. Precyzja i powtarzalność ruchów są kluczowe dla uzyskania dobrego, symetrycznego efektu.

Bezpośrednio po zabiegu makijaż permanentny ma intensywniejszy kolor. W ciągu kilku dni barwnik blaknie do pożądanego efektu końcowego. Trwałość makijażu zależy od cech skóry i stylu życia, najczęściej 1-5 lat.

Jakie są rodzaje makijażu permanentnego?

Do najpopularniejszych rodzajów makijażu permanentnego należą:

 • permanentny makijaż brwi
 • permanentny makijaż ust
 • permanentny makijaż oczu / rzęs

Kto może wykonać makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny powinien być wykonywany wyłącznie przez certyfikowanego specjalistę - kosmetyczkę lub wizażystkę z odpowiednimi uprawnieniami.

Dobry specjalista odbył szkolenia i posiada certyfikaty gwarantujące wysoki poziom usług oraz bezpieczeństwo klientek. Sprawdza się również staż pracy w zawodzie.

Wykonując makijaż permanentny należy pamiętać o zachowaniu maksymalnych warunków higieny i sterylności podczas zabiegu. Gabinet kosmetyczny i sprzęt powinny spełniać rygorystyczne normy sanitarne.

Profesjonalny, doświadczony makijażysta permanentny potrafi dobrać technikę, igły i odpowiednie parametry dermografu do rodzaju skóry. Ma bogate portfolio pokazujące jego wcześniejsze prace.

Certyfikaty specjalisty Doświadczenie w zawodzie
Higiena i sterylność Profesjonalny sprzęt

Gdzie wykonać makijaż permanentny co to?

Makijaż Permanentny Co To? Odkryj Sekrety Długotrwałego Upiększania Twarzy

Decydując się na makijaż permanentny, warto wybrać sprawdzone studio kosmetyczne z dobrymi opiniami klientek. Rzetelne studio samo przedstawi certyfikaty i zezwolenia.

Nie należy sugerować się tylko niską ceną, ponieważ może oznaczać to niższą jakość zabiegu, użycie gorszych materiałów lub brak doświadczenia specjalisty.

Sprawdź opinie w internecie, zajrzyj na fanpage danego studia w mediach społecznościowych. Osobiście zapytaj o certyfikaty, obejrzyj zdjęcia wcześniejszych prac w portfolio.

Wybierz sprawdzone studio z dobrymi opiniami i wieloletnim doświadczeniem w makijażu permanentnym.

Rzetelny specjalista chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości przed zabiegiem. Będzie też szczerze doradzał, czy makijaż permanentny jest dobrym rozwiązaniem w Twoim przypadku.

Jak długo trwa makijaż permanentny co to?

Makijaż permanentny utrzymuje się zazwyczaj od 12 do nawet 60 miesięcy. Wiele zależy od indywidualnych cech skóry, stylu życia, pigmentu i techniki aplikacji.

Bezpośrednio po zabiegu efekt utrzymuje się około 5-7 dni. W tym czasie makijaż stopniowo blaknie do pożądanego koloru. Następnie taki stan utrzymuje się przez okres około roku do pięciu lat.

Z czasem makijaż permanentny się rozjaśnia i traci intensywność koloru. Wtedy można wykonać poprawkowy zabieg, który przywróci pierwotną pigmentację.

Jak długo goi się makijaż permanentny?

Bezpośrednio po zabiegu skóra jest zaczerwieniona i lekko spuchnięta. Objawy utrzymują się kilka dni. W tym czasie zaleca się delikatne traktowanie skóry i stosowanie preparatów łagodzących podrażnienia.

Pełen efekt gojenia widoczny jest po około 4 tygodniach od zabiegu. Wtedy można obiektywnie ocenić kolor i efekt makijażu permanentnego.

Ile kosztuje makijaż permanentny co to?

Ceny makijażu permanentnego wahają się od około 500 do nawet 3000 zł w zależności od obszaru makijażu. Średnio to:

 • makijaż brwi - od 600 do 1500 zł
 • makijaż ust - od 1000 do 2000 zł
 • makijaż oczu / rzęs - od 1500 do 3000 zł

Cena makijażu permanentnego zależy od reputacji i doświadczenia specjalisty, zastosowanych pigmentów oraz obszaru i rozmiaru makijażu. Różnice w cenach bywają duże, jednak warto postawić na sprawdzonego makijażystę.

W razie potrzeby poprawkowego zabiegu po kilkunastu miesiącach, koszt jest zwykle o połowę niższy od pierwszej aplikacji makijażu permanentnego.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć na czym polega makijaż permanentny. Dowiedziałeś się czym jest, jak działa, kto może go wykonać i gdzie szukać specjalistów. Poznałeś też mocne strony tej techniki makijażu - oszczędność czasu i długotrwały efekt. Teraz już wiesz, że makijaż permanentny trwa od roku do nawet 5 lat i można go poprawiać.

Być może nadal masz pewne wątpliwości lub obawy przed taką metodą makijażu. Jeśli tak, szukaj dalej informacji lub skonsultuj się bezpośrednio ze specjalistą. Na pewno chętnie odpowie na Twoje pytania!

Jeżeli jednak zdecydowałeś się na makijaż permanentny, wybierz sprawdzone studio z dobrymi opiniami. Nie sugeruj się tylko ceną. Liczy się bezpieczeństwo, higiena i doświadczenie wizażysty. Powodzenia!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 1

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
 2. Jak upiąć grzywkę: modne fryzury z grzywką na każdą okazję
 3. Lekki Podkład Kryjący - Idealny Wybór Dla Twojej Skóry
 4. Dobra odżywka do paznokci: Naturalne opcje i skuteczne składniki
 5. Woda perfumowana a perfumy - Porównanie i wybór odpowiedniego zapachu
Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka

Jako recenzentka kosmetyków dzielę się na blogu opiniami na temat nowości beauty - marek i produktów dostępnych na polskim rynku. Wskazuję wartościowe kosmetyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły