Kosmetyki

Drogeria erotyczna – czyli co znajdziesz w ofercie kosmetyków dla dorosłych?

Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka21.05.20244 min.
Drogeria erotyczna – czyli co znajdziesz w ofercie kosmetyków dla dorosłych?

Czy wiesz, co oferuje dobrze wyposażona drogeria erotyczna? To ogólne określenie na różnego rodzaju kosmetyki czy preparaty skierowane do użytkowników dorosłych, mające związek z szeroko rozumianym życiem seksualnym. Zostań z nami i przejrzyj nasz subiektywny przewodnik po kosmetykach TYLKO dla dorosłych!

Czym jest drogeria erotyczna?

Określenie „drogeria erotyczna” obejmuje szeroko rozumiany asortyment środków kosmetycznych, pielęgnacyjnych i pobudzających, związanych ze sferą seksualną. Nie jest to zatem typowy sklep z kosmetykami, a raczej kategoria produktów, które znaleźć można zazwyczaj w seks-shopie. Niektóre rodzaje produktów są także dostępne powszechniej i oferowane, na przykład, przez klasyczne sklepy drogeryjne czy markety. Tam jednak asortyment tego rodzaju będzie dość okrojony.

Produkty oferowane w ramach tak zwanej drogerii erotycznej to środki przeznaczone dla kobiet i mężczyzn lub też kosmetyki uniwersalne, do ogólnego przeznaczenia. Decydując się na skorzystanie z jakiegokolwiek preparatu czy suplementu określanego mianem „dla dorosłych” zawsze bierz pod uwagę oferty sprawdzonych, oficjalnych sklepów erotycznych, które stają się gwarantem, że dany produkt jest przebadany i pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Przejdźmy jednak do tego, co zapewne interesuje Cię najbardziej – czyli do samych artykułów dostępnych w ramach drogerii erotycznej!

Lubrykanty – żele poślizgowe

Prawdopodobnie to właśnie lubrykant przychodzi na myśl jako pierwszy produkt, który oferować może drogeria erotyczna (https://sexactive.pl/drogeria-erotyczna). Taki kosmetyk pozwala odpowiednio nawilżyć skórę pochwy lub odbytu, co ułatwia stosunek seksualny czy też masturbację. Warstwa lubrykantu chroni do tego wrażliwy naskórek przed możliwymi otarciami i zranieniami.

Pochwa ma naturalne zdolności nawilżania się, jednak w wielu wypadkach mogą być one zaburzone – na skutek przyjmowania antykoncepcji hormonalnej czy nawet stresu. Z tego względu warto wspomóc ją odrobiną lubrykantu, który dodatkowo uelastyczni naskórek.

Odbyt natomiast jest obszarem ciała, w przypadku którego w ogóle nie funkcjonują żadne gruczoły mogące prowadzić do samodzielnego nawilżenia. Z tego względu, przed stosunkiem analnym zastosowanie żelu poślizgowego jest praktycznie niezbędne, jeżeli chcesz uniknąć bólu i ogólnego dyskomfortu.

W sprzedaży dostępne są do tego lubrykanty różnego rodzaju – poza klasycznymi, typowo poślizgowymi, możesz wybrać żele rozgrzewające, chłodzące, a nawet wykazujące niewielkie działanie terapeutyczne (gdy w składzie znajduje się, na przykład, kwas mlekowy). Do tego lubrykanty mogą być produkowane na bazie wody, silikonu czy oleju, przy czym najbezpieczniejsze są zazwyczaj te pierwsze. Wodne żele nie wchodzą w interakcję z prezerwatywami, a także są najczęściej hipoalergiczne.

Feromony – perfumy działające na zmysły

Kolejnym, wyjątkowo ciekawym produktem, są feromony, które znaleźć można w ofercie niemal każdego sklepu z akcesoriami dla dorosłych.

Czym jednak są owe feromony? To substancje chemiczne wydzielane przez organizmy żywe, które służą do swoistej komunikacji pomiędzy osobnikami. W przypadku zwierząt, w tym ludzi, feromony mogą być wykorzystywane przez organizm do wysłania wyraźnego sygnału mającego wzbudzić zainteresowanie, a nawet pożądanie u potencjalnego partnera czy partnerki. Jak zatem łatwo można się domyślić, zastosowanie ich przed randką może pobudzić towarzyszącą Ci osobę i sprawić, że będzie miała ochotę spędzić z Tobą kilka intymnych chwil!

Oczywiście, należy wybierać feromony (dostępne zwykle w formie perfum) odpowiednie dla danej płci. W seks-shopach znajdziesz zawsze dokładny opis danego specyfiku, wraz z instrukcją dawkowania.

Olejki do masażu

Seks to nie tylko stymulacja stref intymnych – to również dotyk okolic erogennych, które u każdej osoby mogą znajdować się w innych miejscach – na szyi, karku, plecach, pośladkach. Doskonałą formą ich pobudzania jest masaż, który można wzmocnić za pomocą specjalnych olejków.

Olejek do masażu erotycznego to kosmetyk o przyjemnym, często również podniecającym zapachu i konsystencji ułatwiającej poślizg dłoni po skórze. Podobnie, jak lubrykanty, olejki także mogą rozgrzewać lub lekko schładzać skórę, jednak musimy podkreślić, że klasyczne kosmetyki do masażu nie powinny być traktowane jako żele poślizgowe. Mogą bowiem podrażniać pochwę czy odbyt, jak również uszkadzać prezerwatywy.

Środki dla mężczyzn

Odrębną kategorią w drogerii erotycznej mogą być też środki przeznaczone typowo dla panów. O jakich preparatach mowa?

Wśród takich specyfików wymienić można, chociażby:

  • środki na erekcję – w postaci tabletek, płynów i kremów do masażu penisa, które pozwalają stabilnie utrzymać wzwód,
  • preparaty na powiększenie penisa – czyli środki działające pobudzająco na naczynia krwionośne członka i prowadzące do głębokiego odżywienia tkanek,
  • kosmetyki wydłużające stosunek (opóźnienie wytrysku) – dzięki nim mężczyzna może dłużej utrzymać erekcję i opóźnić swój orgazm.

A Ty, z jakich kosmetyków drogerii erotycznej korzystasz?

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
  2. Jak oczyścić i wybielić białe buty: sprawdzone metody domowe
  3. Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu i brudu - Poradnik
  4. Dobra odżywka do paznokci: Naturalne opcje i skuteczne składniki
  5. Maseczka na wągry i zaskórniki - skuteczne oczyszczanie skóry
Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka

Jako recenzentka kosmetyków dzielę się na blogu opiniami na temat nowości beauty - marek i produktów dostępnych na polskim rynku. Wskazuję wartościowe kosmetyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły