Pielęgnacja ciała

Jak pozbyć się cellulitu i wymodelować sylwetkę przed latem? Siłownia to nie wszystko!

Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka11.04.20243 min.
Jak pozbyć się cellulitu i wymodelować sylwetkę przed latem? Siłownia to nie wszystko!

Wylewanie siódmych potów na siłowni i godziny joggingu to nie wszytko, co może pomóc ci przygotować ciało na lato. Chcesz zwycięsko wyjść z walki z cellulitem? Użyj tajnej, skutecznej broni – zabiegów medycyny estetycznej. Są wśród nich takie, które pomagają zredukować boczki i zmniejszyć widoczność skórki pomarańczowej. Oto one!

Lipoliza iniekcyjna brzucha, ud i pośladków – szczuplej bez wyrzeczeń!

Mimo regularnych treningów, ciągle masz boczki, a wałeczki nad kolanami mają się świetnie? By jeszcze przed latem pozbyć się „tłuszczyku” z newralgicznych partii ciała, pomyśl o lipolizie iniekcyjnej.

To nieinwazyjny zabieg, który pomaga pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Podczas jego przeprowadzania klientowi wstrzykuje się – zgodnie ze sporządzonym wcześniej schematem iniekcji – specjalny preparat. Zawiera on składniki (np. krzemionkę organiczną, L-karnitynę czy fosfatydylocholinę), które pomagają rozbić trójglicerydy w komórkach tłuszczowych. Zachodzący proces prowadzi do śmierci komórkowej. Martwe komórki tłuszczowe są metabolizowane, a następnie wydalane z organizmu.

Efektem lipolizy iniekcyjnej jest redukcja miejscowych złogów tłuszczu, wymodelowanie ciała i zmniejszenie cellulitu. Zaleca się, aby wykonywać od 4 do 8 takich zabiegów – wtedy efekty rozbijania komórek tłuszczowych będą najbardziej satysfakcjonujące.

Jak pozbyć się cellulitu opornego na ćwiczenia?

Aktywność fizyczna to podstawa w walce z cellulitem, jednak zdarza się, że same ćwiczenia nie wystarczają. To znak, że trzeba sobie pomóc, poddając się zabiegom na skórkę pomarańczową.

Na czym polega mezoterapia antycellulitowa?

Mezoterapia w tradycyjnej wersji polega na wielokrotnym nakłuwaniu skóry twarzy i jednoczesnym wstrzykiwaniu w nią składników pomagających np. ją wygładzić i zregenerować. Przebieg mezoterapii antycellulitowej jest taki sam, jednak w tym przypadku iniekcje wykonuje się na udach.

Podczas tego zabiegu w skórę wstrzykuje się składniki pomagające rozkładać i usuwać z organizmu tkankę tłuszczową. W efekcie uda (czy inne problematyczne partie ciała) stają się wygładzone, a widoczność nierówności charakterystycznych dla cellulitu zmniejsza się.

Peelingi chemiczne

Taki peeling ma dwa zadania – oczyścić i wspomóc regenerację skóry. Wspiera jej wygładzenie oraz stymulację odnowy komórkowej, dzięki czemu poprawia się jej ogólna kondycja. Peeling chemiczny wspiera redukcję cellulitu oraz pozostawia skórę gładką i przyjemnie odświeżoną.

Ciepło w walce z cellulitem

Zabiegi rozgrzewające głębsze warstwy skóry wspierają krążenie limfy i krwi, co pomaga pozbyć się złogów tłuszczowych i „upartego” cellulitu.

W pierwszej kolejności na skórę klienta trafia preparat ze składnikami wspomagającymi metabolizm. Następnie na problematyczne partie ciała nakłada się maskę termoaktywną. Zawiera ona składniki, które pomagają rozgrzać skórę, czego efektem jest przyspieszenie krążenia krwi, limfy i usunięcie z niej nadmiaru wody oraz redukcja obrzęków. Na koniec pole zabiegowe owija się folią (by na jak najdłużej utrzymać ciepłotę ciała). Klient zdejmuje ją samodzielnie w domu.

Tłuszcz i toksyny, które usuwa się ze skóry podczas zabiegów antycellulitowych (o których więcej dowiesz się ze strony https://spectrum-krakow.pl/), powinny jak najszybciej znaleźć się poza organizmem. Dlatego po iniekcjach, peelingach czy nałożeniu maski termoaktywnej należy pić dużo wody. Oprócz tego zabiegi warto łączyć ze stosowaniem zdrowej diety, dobrych kosmetyków antycellulitowych i aktywnością fizyczną, która wspomaga krążenie i eliminację złogów tłuszczowych.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 5.00 Liczba głosów: 2

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
  2. Jak oczyścić i wybielić białe buty: sprawdzone metody domowe
  3. Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu i brudu - Poradnik
  4. Maseczka na wągry i zaskórniki - skuteczne oczyszczanie skóry
  5. Laminowanie włosów żelatyną - efekty, domowa laminacja, maska z żelatyny
Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka

Jako recenzentka kosmetyków dzielę się na blogu opiniami na temat nowości beauty - marek i produktów dostępnych na polskim rynku. Wskazuję wartościowe kosmetyki.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły