Pielęgnacja skóry

Jak samodzielnie zadbać o zdrową i piękną skórę?

Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka09.05.20242 min.
Jak samodzielnie zadbać o zdrową i piękną skórę?

Wizyta w salonie piękności lub chociaż u osiedlowej kosmetyczki to dla wielu kobiety swoisty rytuał. Wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami. Po pierwsze jest dość kosztowana, po drugie osoba pracująca i często zajmująca się po powrocie do domu dziećmi i pracami domowymi z trudem może wygospodarować dodatkowe godziny na wizytę. Wiadomo, że jeśli zabiegi kosmetyczne mają przynieść wymierny skutek muszą być cyklicznie powtarzane. Jednym z argumentów dla których panie wybierają salon piękności są wysokiej jakości kosmetyki. Profesjonalna pielęgnacja skóry może być jednak z powodzeniem przeprowadzana w domowym zaciszu. Wbrew temu, co myślą niektórzy profesjonalne kosmetyki wcale nie muszą być aplikowane przez fachowców. Można robić to samemu pod warunkiem ścisłego przestrzegania zaleceń producenta.

Jakie kosmetyki wybrać do profesjonalnej pielęgnacji skóry w domu?

Oszczędzając na wizytach w salonie kosmetycznym warto pomyśleć o zaopatrzeniu się w profesjonalne kosmetyki. Czym różnią się od popularnych kosmetyków, które w wielkim wyborze można znaleźć w hipermarketach i sieciowych drogeriach? Mają o wiele wyższą zawartość aktywnych substancji, które bezpośrednio działają na naszą skórę. Przykładem takich kosmetyków są produkty bandi.pl. Ta polska firma sama tworzy pełne linie kosmetyków przeznaczone dla określonych grup wiekowych i rodzajów skóry. Bandi.pl od początku postawiło na kosmetyki oparte w miarę możliwości na naturalnych składnikach. Kosmetyki takie są polecane osobom o delikatnej skórze i ze skłonnościami do alergii. Na stronie bandi.pl można znaleźć porady i artykuły, których autorami są kosmetolodzy i dermatolodzy współpracujący na stałe z firmą. Specjalna aplikacja po wypełnieniu formularza pomaga dobrać optymalny zestaw kosmetyków do specyfiki skóry.

Najważniejsze zasady profesjonalnej pielęgnacji skóry

Jeżeli świadomie i poważnie zdecydujemy się na domową pielęgnację skóry należy przestrzegać kilku najważniejszych zasad. Po pierwsze należy samodzielnie bądź z pomocą kosmetyczki ustalić swój rodzaj skóry. Po drugie należy stosować wyłącznie kosmetyki przeznaczone dla określonej grupy wiekowej. Po trzecie nie należy spodziewać się cudownych zmian po kilkukrotnej aplikacji kremu lub serum. Dobre, profesjonalne kosmetyki mają za zadanie uaktywnić naturalne właściwości regeneracyjne organizmu. Należy stosować je regularnie i na przestrzeni długich okresów czasu. Intensywna pielęgnacja na tydzień przed Sylwestrem lub wyjazdem na wczasy może przynieść więcej szkody niż pożytku. Najlepsze kosmetyki nie pomogą, jeśli nie będziemy przestrzegać zrównoważonej diety i poświęcać regularnie trochę czasu na aktywności sportowe, najlepiej na świeżym powietrzu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
  2. Jak oczyścić i wybielić białe buty: sprawdzone metody domowe
  3. Jak wyczyścić szczotkę do włosów z kurzu i brudu - Poradnik
  4. Maseczka na wągry i zaskórniki - skuteczne oczyszczanie skóry
  5. Laminowanie włosów żelatyną - efekty, domowa laminacja, maska z żelatyny
Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka

Jako recenzentka kosmetyków dzielę się na blogu opiniami na temat nowości beauty - marek i produktów dostępnych na polskim rynku. Wskazuję wartościowe kosmetyki.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły