Makijaż

Lifting rzęs a laminacja - Poznaj różnice i wybierz najlepszą metodę dla swoich rzęs

Autor Joanna Kucharczyk
Joanna Kucharczyk24.11.20237 min.
Lifting rzęs a laminacja - Poznaj różnice i wybierz najlepszą metodę dla swoich rzęs

Lifting rzęs a laminacja to dwa popularne zabiegi, które pozwalają uzyskać efekt długich, zagęszczonych i podkręconych rzęs. Choć na pierwszy rzut oka wydają się do siebie podobne, mają jednak kilka istotnych różnic, które warto poznać, by wybrać metodę najlepiej dopasowaną do naszych oczekiwań i potrzeb. W tym artykule przyjrzymy się bliżej liftingowi i laminacji, porównując czas trwania efektu, koszty oraz wskazania do stosowania obu technik. Poznasz również wady i zalety każdej z metod, by świadomie zdecydować, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

Kluczowe wnioski:
 • Lifting daje natychmiastowy efekt, laminacja stopniowo go buduje
 • Laminacja lepiej nadaje się dla krótkich i prostych rzęs
 • Koszt laminacji jest niższy od liftingu
 • Efekt laminacji utrzymuje się dłużej niż liftingu
 • Obie metody wymagają specjalnej pielęgnacji po zabiegu

Różnice między liftingiem a laminacją rzęs

Lifting rzęs i laminacja rzęs to dwa zabiegi upiększające, które cieszą się coraz większą popularnością. Choć obie metody pozwalają uzyskać efekt gęstszych, dłuższych i podkręconych rzęs, to jednak różnią się one w kilku istotnych kwestiach.

Na czym polega lifting, a na czym laminacja?

Lifting rzęs polega na ich trwałym podkręceniu specjalną grzebieniową silikonową taśmą. Taśma umieszczana jest bardzo blisko rzęs, dzięki czemu podkręca je do góry. Zabieg wykonywany jest na naturalnych rzęsach.

Laminacja natomiast to powlekanie rzęs specjalnym preparatem, który nadaje im gładkość i połysk. W trakcie zabiegu na rzęsy nakładany jest conditioner, a następnie specjalny kosmetyk laminujący. Na koniec rzęsy są modelowane grubym grzebieniem, co powoduje ich wygięcie do góry.

Która metoda lepiej kręci i wzmacnia rzęsy?

Zdecydowanie lepszy efekt kręcenia i wzmacniania rzęs daje lifting. W przeciwieństwie do laminacji, podczas której rzęsy są jedynie modelowane, lifting trwale je podkręca. Co więcej, silikonowa taśma, która jest bardzo elastyczna, nie obciąża rzęs, dzięki czemu nie jest dla nich szkodliwa.

Czy lifting i laminacja szkodzą rzęsom?

Laminacja, jeśli jest wykonywana zbyt często lub produkty użyte do zabiegu są złej jakości, może prowadzić do osłabienia i łamania się rzęs. Lifting z kolei, o ile zostanie poprawnie wykonany, nie stanowi dla rzęs żadnego zagrożenia.

Bardzo ważne jest, aby oba zabiegi były wykonywane wyłącznie przez doświadczonych specjalistów i z użyciem wysokiej jakości preparatów.

Czytaj więcej: Makijaż permanentny usta nic nie widać - Twoje usta będą doskonałe przez długi czas!

Ile trwa efekt po liftingu, a ile po laminacji?

Kolejna istotna różnica między liftingiem i laminacją dotyczy długości utrzymywania się efektu. Po zabiegu laminacji, w zależności od tempa wzrostu rzęs, efekt utrzymuje się od 4 do 6 tygodni. W przypadku liftingu, dzięki zastosowaniu trwałego podkręcenia, efekt jest znacznie dłuższy i wynosi od 2 do 4 miesięcy.

Rodzaj zabiegu Czas utrzymywania się efektu
Lifting rzęs 2-4 miesiące
Laminacja rzęs 4-6 tygodni

Jak widać na powyższym zestawieniu, ​​lifting zapewnia znacznie dłuższe utrzymywanie się efektu niż laminacja.

Którą metodę warto wybrać przy krótkich rzęsach?

Lifting rzęs a laminacja - Poznaj różnice i wybierz najlepszą metodę dla swoich rzęs

Zarówno lifting, jak i laminacja doskonale nadają się dla osób z krótkimi rzęsami, które chcą optycznie je wydłużyć i zagęścić. Jednak w przypadku bardzo krótkich i cienkich rzęs lepszym rozwiązaniem będzie laminacja.

Laminacja powoduje wygładzenie i wzmocnienie rzęs, dzięki czemu nadaje im większą objętość. Dodatkowo, modelowanie grzebieniem podczas zabiegu, powoduje mocne wygięcie rzęs do góry, co optycznie je wydłuża.

Lifting z kolei świetnie sprawdza się przy rzęsach krótkich, ale jednak nieco dłuższych i grubszych. Wówczas elastyczna taśma może je skutecznie podkręcić, nie obciążając nadmiernie.

Czym różnią się ceny obu zabiegów?

Laminacja jest tańszym zabiegiem w porównaniu do liftingu rzęs. Cena laminacji waha się zwykle od 80 do 150 zł. Lifting kosztuje od 150 do 300 zł.

Różnica w cenie wynika przede wszystkim z kosztów użytych preparatów i materiałów. Do laminacji potrzebne są tańsze kosmetyki, natomiast lifting wykonywany jest przy użyciu droższej, trwałej silikonowej taśmy.

Którą metodę wybrać?

Mimo niższej ceny, laminacja zapewnia krótszy efekt. Dlatego lifting, choć droższy, jest bardziej opłacalny. Szacuje się, że koszt utrzymania efektu liftingu przez rok jest taki sam, jak 6-7 laminacji.

Jaką pielęgnację stosować po liftingu i laminacji?

Aby efekt liftingu i laminacji utrzymywał się jak najdłużej, bardzo ważna jest właściwa pielęgnacja rzęs po zabiegach:

 • Nie zaleca się stosowania tuszu do rzęs co najmniej przez 48 godzin po laminacji i 72 godziny po lifitingu.
 • Wskazane jest smarowanie rzęs olejkiem raz dziennie - uelastycznia to rzęsy i wspomaga ich regenerację.
 • Nie można moczyć rzęs, zwłaszcza w ciepłej wodzie przez kilka dni po zabiegach - może to zmiękczyć preparaty na rzęsach.
 • Nie należy pocierać oczu. Delikatnie je przemywać lub przecierać patyczkami kosmetycznymi.
 • Unikać silnego wiatru, gorących powietrznych suszarek do włosów, sauny, solarium i basenu chlorowanej wody.

Stosując się do tych zaleceń po zabiegu liftingu bądź laminacji, zapewnimy sobie jak najdłużej trwający, spektakularny efekt.

Podsumowanie

Lifting i laminacja rzęs to dwa zabiegi upiększające różniące się kilkoma istotnymi cechami. Choć obie metody pozwalają osiągnąć efekt gęstszych, dłuższych i zakręconych rzęs, lifting zapewnia lepsze i długotrwalsze podkręcenie. Laminacja nadaje się szczególnie dla bardzo krótkich rzęs, gdyż optycznie je wydłuża. Różnice widać także w kosztach - laminacja jest tańsza, ale lifting bardziej opłacalny ze względu na dłuższe utrzymywanie się spektakularnych efektów. Jednak najważniejsza jest właściwa pielęgnacja po obu zabiegach. Tylko wtedy zachwycający efekt podkręconych rzęs utrzyma się wiele tygodni.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pozwoliły Ci lepiej zrozumieć różnice pomiędzy liftingiem i laminacją rzęs. Poznanie zalet i wad obu metod ułatwi Ci podjęcie decyzji, która technika będzie dla Ciebie odpowiednia. Jeśli masz krótkie, cienkie rzęsy, zdecydowanie polecam laminację. Przy dłuższych i gęstszych dobrym rozwiązaniem będzie lifting. Pamiętaj też o właściwej pielęgnacji po zabiegach, aby cieszyć się spektakularnym efektem jak najdłużej.

Mam nadzieję, że zawarte w artykule wskazówki pomogą Ci wybrać najlepszą metodę upiększającą Twoje rzęsy. Zachęcam Cię także do skorzystania z porady specjalisty, który doradzi technikę najbardziej odpowiednią do rodzaju i kondycji Twoich naturalnych rzęs. Pamiętaj, że to właśnie stan naturalnego włosa zadecyduje o bezpieczeństwie i efektach zabiegu. Powierzając swoje rzęsy w ręce eksperta, masz pewność spektakularnych, ale i bezpiecznych efektów na długie tygodnie.

Mam nadzieję, że informacje zawarte w tym artykule pomogą Ci podjąć świadomą decyzję o wyborze odpowiedniej metody stylizacji Twoich rzęs. Zachęcam Cię również do konsultacji z doświadczonym specjalistą, który na podstawie rodzaju i kondycji Twoich naturalnych rzęs doradzi najlepszą technikę. Pamiętaj, że stan włosa jest kluczowy dla bezpieczeństwa i efektów zabiegu. Powierzając rzęsy w ręce eksperta, masz gwarancję spektakularnych rezultatów utrzymujących się wiele tygodni. Powodzenia i pięknych, zakręconych rzęs!

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
 2. Jak upiąć grzywkę: modne fryzury z grzywką na każdą okazję
 3. Lekki Podkład Kryjący - Idealny Wybór Dla Twojej Skóry
 4. Woda perfumowana a perfumy - Porównanie i wybór odpowiedniego zapachu
 5. Jak pozbyć się zaskórników z nosa - Skuteczne metody oczyszczania nosa z wągrów
Autor Joanna Kucharczyk
Joanna Kucharczyk

Będąc stylistką paznokci śledzę najnowsze trendy manicure. Publikuję inspiracje modnych wzorów i kształtów paznokci na każdą okazję. Doradzam przy wyborze odcieni lakierów do stylizacji w zgodzie z najgorętszymi trendami wśród gwiazd i na wybiegach światowych domów mody

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły