Pielęgnacja włosów

Szampon po keratynowym prostowaniu - Pielęgnacja włosów, kosmetyki, jak dbać, co unikać

Autor Joanna Kucharczyk
Joanna Kucharczyk24.11.20236 min.
Szampon po keratynowym prostowaniu - Pielęgnacja włosów, kosmetyki, jak dbać, co unikać

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu należy wybrać, aby odpowiednio zadbać o włosy? Keratynowe prostowanie jest popularnym zabiegiem, który pozwala na trwałe wyprostowanie i wygładzenie pasm. Jednak wymaga specjalnej pielęgnacji, aby efekt był jak najdłuższy. W artykule dowiesz się m.in. jakie kosmetyki są najlepsze do pielęgnacji włosów po keratynie, jak dbać o nie na co dzień, a czego robić nie należy, jeśli chcemy chronić efekt prostowania.

Kluczowe wnioski:
 • Należy stosować szampony bez sulfatów, soli i parabenów, które nie wysuszają włosów.
 • Koniecznie trzeba nawilżać i regenerować pasma specjalnymi maskami i odżywkami.
 • Nie myć zbyt często głowy i używać delikatnych kosmetyków bez pienienia.
 • Unikać suszarki, prostownicy i modelujących preparatów przynajmniej 6 tygodni.
 • Regularnie odżywiać, a co 2-3 miesiące powtarzać zabieg keratynowy.

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu

Keratynowe prostowanie to popularny zabieg, który pozwala na trwałe wyprostowanie i wygładzenie pasm. Jednak wymaga on specjalnej pielęgnacji po zabiegu, aby efekt był jak najdłuższy. Jaki szampon po keratynowym prostowaniu wybrać? Przede wszystkim powinien być delikatny i bezpieczny dla włosów.

Należy szukać szamponów przeznaczonych specjalnie do pielęgnacji włosów po keratynie. Ich formuła została opracowana tak, by nie zniszczyć efektu prostowania. Będą więc pozbawione szkodliwych substancji, które mogłyby wysuszać i osłabiać włosy.

Składniki szamponu po keratynie

Szampony przeznaczone do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu nie mogą zawierać sulfatów, soli czy parabenów. Te substancje są zbyt agresywne dla keratynowych kosmyków i powodują ich wysuszanie oraz łamanie się.

Zamiast tego szampon powinien zawierać składniki nawilżające i regenerujące, takie jak: oleje, keratyna, kolagen, elastyna, proteiny jedwabiu. Dzięki nim wzmocni się struktura włosów, włókna będą gładsze, a efekt prostowania dłużej się utrzyma.

Jak dbać o włosy po keratynie

Aby chronić efekt keratynowego prostowania, trzeba regularnie stosować specjalne zabiegi pielęgnacyjne. Po pierwsze codzienna kąpiel szamponem przeznaczonym do takich włosów. Należy myć pasma delikatnie, bez mocnego pocierania.

Po umyciu koniecznie trzeba zaaplikować odżywkę lub maskę do włosów z keratyną. Dzięki niej kosmyki będą nawilżone, wygładzone i lśniące. Taki zabieg regenerujący warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.

Suszenie i modelowanie

Przez około 6 tygodni po zabiegu keratynowym zaleca się unikać suszarki i prostownicy. Zbyt wysoka temperatura może bowiem zniszczyć efekt prostowania. Dlatego lepiej pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia.

Warto też przez ten czas zrezygnować z lakierów, pianki czy wosków do stylizacji. Te kosmetyki mogą być zbyt ciężkie i obciążające dla włosów, stąd lepiej poczekać z ich używaniem.

Czytaj więcej: Dekoloryzacja włosów: jak ściągnąć kolor i efekty tego zabiegu

Najlepsze kosmetyki do pielęgnacji

Do pielęgnacji włosów po keratynowym prostowaniu polecane są specjalne linie produktów. Wyróżniają się łagodnymi formulacjami, które nie powodują podrażnień i zapewniają skuteczną regenerację.

L'oreal Serie Expert Schwarzkopf Bonacure
Pantene Pro V Syoss Keratin Performance

Wszystkie zawierają proteiny jedwabiu, keratynę, masła i oleje, więc wzmacniają włosy, a jednocześnie je odżywiają. Dzięki nim można bezpiecznie kontynuować pielęgnację po zabiegu w domu.

Co zrobić by chronić efekt prostowania

Szampon po keratynowym prostowaniu - Pielęgnacja włosów, kosmetyki, jak dbać, co unikać

Jedną z najważniejszych kwestii po keratynowym prostowaniu jest odpowiednia pielęgnacja, która chroni efekt zabiegu. Szczególnie w początkowym okresie keratynowe kosmyki są bardziej wrażliwe i wymagają więcej uwagi.

Trzeba przede wszystkim używać delikatnych szamponów i masek bez zbędnego pienienia. Unikać rozczesywania mokrych włosów. Nie suszyć ich zbyt wysoką temperaturą i nie stylizować agresywnymi kosmetykami.

Najważniejsze to regularnie nawilżać i odbudowywać strukturę pasm specjalnymi odżywkami do włosów po keratynie.

Stosując te zasady, można skutecznie chronić efekt prostowania przez wiele tygodni i nawet miesięcy po zabiegu. Pomoże to także przedłużyć czas do ponownej keratyny.

Czego unikać po zabiegu keratynowym

Po zabiegu keratynowego prostowania włosów należy dokładnie przestrzegać zaleceń, co do ich pielęgnacji. Może to bowiem wpływać na to, jak długo utrzyma się efekt prostowania keratynowych kosmyków.

Przede wszystkim przez około 72 godziny po zabiegu nie należy moczyć włosów. Potem można już myć je delikatnym szamponem do keratyny, ale nie częściej niż co 2-3 dni.

 • Przez około 6 tygodni warto unikać suszenia włosów suszarką oraz wszelkich stylizacji z użyciem prostownicy lub lokówki.
 • Nie stosować też agresywnych kosmetyków modelujących jak lakiery, pianki czy woski do włosów.

Pozwoli to zachować efekt prostowania na dłużej i jednocześnie da czas osłabionym zabiegiem włosom na regenerację.

Jak długo utrzymuje się efekt prostowania

Efekt keratynowego prostowania włosów może utrzymywać się od 3 do 6 miesięcy. Jednak zależy to od kilku czynników.

Po pierwsze od tego, w jakim stanie były włosy przed zabiegiem. Im były mocniej zniszczone, tym szybciej efekt prostowania zaniknie. Ważna jest też ich indywidualna kondycja i wrażliwość na działanie wysokiej temperatury podczas zabiegu.

Kluczowe znaczenie ma jednak właściwa pielęgnacja po keratynie. Stosując się do zaleceń i używając odpowiednich preparatów, efekt prostowania może przetrwać nawet 5-6 miesięcy. Dlatego warto zadbać o włosy już od pierwszych dni po zabiegu.

Podsumowanie

Keratynowe prostowanie to popularny zabieg upiększający włosy. Jednak po keratynowym prostowaniu potrzebna jest specjalna pielęgnacja, aby chronić efekt. Artykuł wyjaśnia m.in. jaki szampon po keratynowym prostowaniu wybrać i jak codziennie dbać o takie włosy po keratynie.

Przede wszystkim po zabiegu keratynowym należy używać delikatnych szamponów bez sulfatów, soli i parabenów. Konieczne jest też regularne stosowanie odżywek i masek nawilżających oraz unikanie suszarki i stylizacji przez kilka tygodni.

Dowiesz się również, które linie kosmetyków do włosów po keratynie są najlepsze. A także, jakie zasady przestrzegać w pielęgnacji, by chronić efekt prostowania i sprawić, żeby utrzymywał się jak najdłużej.

Specjalna pielęgnacja po keratynowym prostowaniu włosów jest kluczowa, jeśli chcemy cieszyć się efektem gładkich i prostych kosmyków przez wiele miesięcy. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o odpowiednich preparatach i sposobach dbania o takie pasma na co dzień.

Najczęstsze pytania

Po zabiegu keratynowym należy używać specjalnych szamponów przeznaczonych do takich włosów. Powinny być delikatne, bez sulfatów i soli, które mogłyby wysuszać kosmyki. Dobrze, gdy zawierają keratynę, kolagen, proteiny jedwabiu i oleje, dzięki którym wzmacniają strukturę włosów.

Przez 3 dni po zabiegu włosów nie należy moczyć. Później można myć je delikatnym szamponem, ale rzadziej niż zwykle, bo co 2-3 dni. Zbyt częste mycie może osłabić efekt prostowania.

Przez około 6 tygodni po zabiegu keratynowym lepiej unikać suszenia włosów suszarką i stylizowania prostownicą czy lokówką. Wysoka temperatura może uszkodzić efekt prostowania. Najlepiej pozostawić je do naturalnego wyschnięcia.

Przy odpowiedniej pielęgnacji efekt keratynowego prostowania może utrzymywać się od 3 do 6 miesięcy. Jednak dużo zależy od tego, w jakiej kondycji były włosy przed zabiegiem i jak się nimi opiekuje się później.

Najlepsze są specjalne linie produktów do pielęgnacji włosów po keratynie, które zawierają keratynę, proteiny jedwabiu i oleje regenerujące. Dobrze sprawdzą się serie L’oreal, Schwarzkopf, Syoss czy Pantene dedykowane do włosów po keratynowym prostowaniu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
 2. Jak upiąć grzywkę: modne fryzury z grzywką na każdą okazję
 3. Lekki Podkład Kryjący - Idealny Wybór Dla Twojej Skóry
 4. Woda perfumowana a perfumy - Porównanie i wybór odpowiedniego zapachu
 5. Jak pozbyć się zaskórników z nosa - Skuteczne metody oczyszczania nosa z wągrów
Autor Joanna Kucharczyk
Joanna Kucharczyk

Będąc stylistką paznokci śledzę najnowsze trendy manicure. Publikuję inspiracje modnych wzorów i kształtów paznokci na każdą okazję. Doradzam przy wyborze odcieni lakierów do stylizacji w zgodzie z najgorętszymi trendami wśród gwiazd i na wybiegach światowych domów mody

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły