Permanentny makijaż – dlaczego warto sobie go zrobić? 10 powodów!

Home / Porady / Permanentny makijaż – dlaczego warto sobie go zrobić? 10 powodów!
Permanentny makijaż – dlaczego warto sobie go zrobić? 10 powodów!

Permanentny makijaż – dlaczego warto sobie go zrobić? 10 powodów!

Makijaż permanentny. Dlaczego warto? No właśnie…

Makijaż permanentny. Dlaczego warto? No właśnie…

Długo zastanawiałam się nad tym, jaki temat wybrać na mój – pozwolę sobie użyć takiego określenia – internetowo – publicystyczny debiut. Tematów, które przeleciały przez moją głowę było całe multum. Myślałam nad tym, aby zacząć w sposób klasyczny: przedstawiając swoją skromną osobę Wam, moje drogie klientki, a od tej chwili także i czytelniczki. Rozważałam ugryzienie tematu od nieco żartobliwej, ale i przy okazji na wielu płaszczyznach makabrycznej, formy, a mianowicie przedstawiając najbardziej nieudane przykłady makijaży permanentnych, z którymi zetknęłam się w Internecie. I w końcu myślałam także nad tym, aby przedstawić moją pracę od nieco bardziej naukowej strony. Wyszłam jednak z założenia, że na to wszystko przyjdzie jeszcze czas i przypomniawszy sobie jedną z lekcji filmoznawstwa, jeszcze z czasów liceum, postanowiłam zastosować się do zasady mistrza Alfreda Hitchocka: „Najpierw pojawia się trzęsienie ziemi, a później napięcie rośnie”. I od tego postanowiłam właśnie zacząć. Od tematu, który moim zdaniem odbije się szerokim echem wśród zainteresowanych makijażem permanentnym osób. Temat najbardziej nośny oraz zarazem taki, który – mam wrażenie – nigdy wcześniej, nie licząc rozmów prywatnych z moimi klientkami, nie został przeze mnie odpowiednio wyczerpany.

Zatem moje drogie czytelniczki, dzisiaj przedstawię Wam 10 najważniejszych powodów, dla których warto wykonać sobie makijaż permanentny.

To jak? Zaczynamy?


Makijaż permanentny daje nam przede wszystkim…

MAKIJAŻ PERMANENTNY DAJE DŁUGOTRWAŁY EFEKT

Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego od myśli, że przez najbliższe dwa lata – w zależności od tego, na pigmentację której części twarzy się zdecydujesz – nie będziesz musiała malować ust, brwi czy kresek na powiece. Kompletne poczucie wolności. Brakuje jeszcze tylko czerwonego Mustanga i pustej autostrady. Dwóch ostatnich niestety nie mam w ofercie. W pigmentacji natomiast mam 10 letnie doświadczenie.

MAKIJAŻ PERMANENTNY, TO REALNA OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Budzisz się rano i zamiast spędzać czas na konturowaniu brwi, malowaniu ust czy kresek, zaoszczędzony czas wykorzystujesz chociażby na przygotowanie sobie zdrowego smoothie lub poranną gimnastykę. Koniec z rutynowym i – powiedzmy sobie szczerze – niezbyt przyjemnym procederem rysowania chociażby brwi. Zamiast tego wykorzystaj ten czas na coś, na czym skorzysta Twoje ciało lub umysł! Lub spędź te chwile z rodziną!

PERFEKCYJNY WYGLĄD, NAWET, GDY JESTEŚ NIEPOMALOWANA LUB STOSUJESZ JEDYNIE LEKKI MAKIJAŻ

Marzysz o tym, aby tuż po obudzeniu, będąc całkowicie sauté, przywitać nowy dzień z podkreślonymi brwiami, bardziej wyrazistymi ustami czy wystylizowanymi kreskami na powiekach? Cóż, w takim razie makijaż permanentny jest właśnie dla Ciebie!

Dodatkowo jeśli nie przepadasz za mocnym makijażem, to będąc po pigmentacji brwi, ust czy powiek, jedyne, co Ci zostaje to użycie lekkiego pudru w celu wygładzenia twarzy. A może jesteś jedną z tych szczęśliwych osób, które i tego nie potrzebują. W takim wypadku możesz całkowicie zapomnieć o malowaniu się i zostawić tą czynność jedynie na wyjątkowe okazje.

I wiesz co w tym wszystkim jest najlepsze? Jeszcze nie wymieniłam nawet połowy zalet makijażu permanentnego! Prędko, chodźmy dalej!

MAKIJAŻ PERMANENTNY WYRÓWNUJE KONTUR UST

Często zdarza się tak, że natura odrobinę pożałowała w kwestii jakichś części ciała i nie do końca jesteśmy z nich zadowoleni. Tak może być także w przypadku ust. Może nam nie odpowiadać do końca ich kształt, kolor czy oprawa. W tej sytuacji z pomocą przychodzi makijaż permanentny.

LIKWIDACJA ASYMETRII BRWII

Asymetria brwi, to jeden z najczęstszych powodów, dla których moje klientki decydują się na pigmentację tego obszaru twarzy. Jeśli dotknął Cię ten problem, to śmiało skontaktuj się ze mną. Naprawimy to.

KONIEC Z ROZMYTYM MAKIJAŻEM NA SIŁOWNI, BASENIE LUB POCZAS UPRAWIANIA SPORTÓW (W SZCZEGÓLNOŚCI WODNYCH)

Prowadzisz aktywny tryb życia? Uprawiasz różne sporty i jednocześnie zależy Ci na tym, aby zawsze perfekcyjnie wyglądać? Cóż, wszyscy wiemy, że z klasycznym makijażem jest to niemożliwe. Sama uprawiam sport i nie wyobrażam sobie ćwiczyć w pełnym makijażu. Kompletny absurd.

Chyba nie muszę mówić, że makijaż permanentny całkowicie rozwiązuje ten problem? 😉

MAKIJAŻ PERMANENTNY POMAGA ZAKRYĆ NIEDOSKONAŁOŚCI I BLIZNY

Parę lat temu w skromnych progach mojego gabinetu zjawiła się Pani, która na skutek wypadku nabawiła się blizny na jednej z brwi. Doprowadziła ona do przerwania naturalnej lini włosa, przez co moja klientka nie czuła się wystarczająco pewnie. Makijaż permanentny sprawił, że część blizny na powiece stała się kompletnie niewidoczna. Ponadto udało się zamaskować braki w lini włosa, a moja klientka wyszła z gabinetu szczęśliwsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Takich przykładów w swojej ponad 10 letniej karierze linergistki miała całe multum i mogę z całą stanowczością stwierdzić, że makijaż permanentny to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ukryć pewne niedoskonałości. Pisałam o tym także w TYM TEKŚCIE.

Poniżej zdjęcie klientki, o której wspominam:

MAKIJAŻ PERMANENTNY – SPORA OSZCZĘDNOŚĆ PIENIĘDZY

Często słyszę argument, że makijaż permanentny to droga fanaberia! Osobiście się z tym stwierdzeniem kompletnie nie zgadzam. Owszem, nie jest to usługa pierwszej potrzeby, ale gdy poddamy ten temat nieco bardziej wnikliwej analizie, to wyjdzie nam prosty rachunek: makijaż permanentny pozwala nam zaoszczędzić naprawdę sporo pieniędzy, które zostałyby przeznaczone na zakup kosmetyków. Tyczy się to przede wszystkim Pań, które cenią sobie wysokojakościowe produkty kosmetyczne. Koniec z kupowaniem co chwila nowej szminki, kredek, pomad i wszystkich tych – teraz już kompletnie zbędnych – akcesoriów.

PS. Istnieją też sprawdzone sposoby na MAKIJAŻ PERMANENTNY ZA DARMO

MAKIJAŻ PERMANENTNY JEST CAŁKOWICIE BEZPIECZNY

Wiele osób boi się powikłań lub bólu. Osobiście zastanawiam się które linergistki lub salony urody utrwalają te krzywdzące stereotypy i jednocześnie podkreślam: makijaż permanentny, przynajmniej ten, który ja wykonuję w swoim gabinecie, jest stuprocentowo bezpieczny i bezbolesny.

PERMANENTNY, TO NIE TATUAŻ!

Nie musisz się obawiać, że to coś, co zostanie z Tobą na całe życie, lub – gdy kiedyś zmienisz zdanie – będziesz musiała wydać kroci na jego usunięcie. Nic bardziej mylnego. Sprawnie wykonany makijaż permanentny zaczyna zanikać po ok. 2 latach, a po okresie ok. 5 lat znika całkowicie. Owszem, istnieje tzw. „stara” (choć raczej wolę określenie… „niewykwalifikowana”) szkoła makijażu permanentnego, która zasadniczo niczym nie różniła się od tatuażu, przez co tego typu makijaże permanentne z czasem zmieniały kolor na chociażby… niebieski. Ale nie licząc peryferyjnych gabinetów, tego typu sytuacje obecnie raczej się już nie zdarzają.

Choć mimo wszystko uczulam, aby dobrze sprawdzić, prace linergistki, u której chcemy wykonać sobie zabieg makijażu permanentego.

Na koniec, poniżej przedstawiam wybrane, moje ostatnie prace:

makijaż permanentny brwi
makijaż permanentny brwi
makijaż permanentny brwi


W zasadzie można by wymieniać właściwie w nieskończoność zalety makijażu permanentego! Jest ich naprawdę niezliczona ilość. Liczę jednak, że powyższym wpisem przybliżyłam Wam te najbardziej istotne i jeśli rozważacie wykonanie sobie zabiegu makijażu permanentnego, to teraz macie już bardziej przejrzysty pogląd na ten temat.

Zachęcam także do kontaktowania się ze mną, w celu bookowania terminów na właśnie makijaż permanentny.

KONTAKT

Można to robić telefonicznie: 692 247 838

Lub pisać do mnie poprzez wiadomość prywatną na Facebooku! Aby to zrobić, KLIKNIJ W TEN LINK!

To już wszystko na dzisiaj! Do zobaczenia przy okazji następnego artykułu lub u mnie w gabinecie 😉

Kraków, ul. Długa 6

[/cmsmasters_text][/cmsmasters_column][/cmsmasters_row]

Zostaw komentarz

Your email address will not be published.