Pielęgnacja ciała

Wybielanie odbytu przed i po: krem do wybielania miejsc intymnych

Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka25.03.20245 min.
Wybielanie odbytu przed i po: krem do wybielania miejsc intymnych

Wybielanie odbytu przed i po zabiegach intymnych stało się popularną praktyką wśród wielu kobiet pragnących utrzymać jasną karnację w okolicach intymnych. Utrzymywanie higieny tych delikatnych obszarów jest istotne, więc potrzebne są bezpieczne i skuteczne produkty takie jak kremy wybielające pomagające osiągnąć pożądany efekt.

Kluczowe wnioski:

 • Kremy do wybielania pomagają rozjaśnić skórę przed i po porodzie lub zabiegach intymnych.
 • Wybielacze należy stosować zgodnie z instrukcją, aby uniknąć podrażnień.
 • Przed użyciem warto zasięgnąć opinii lekarza ginekologa.
 • Rozjaśnianie okolic intymnych wymaga dbałości o komfort i bezpieczeństwo.
 • Jasna karnacja może poprawić samopoczucie i pewność siebie.

Przygotowanie skóry przed zabiegiem wybielania odbytu

Przed zabiegiem wybielania odbytu ważne jest dokładne oczyszczenie skóry w okolicach intymnych. Należy umyć zewnętrzną część okolicy odbytu letnią wodą bez mydła, a następnie osuszyć delikatnie ręcznikiem. Nie należy stosować żadnych peelingów czy kosmetyków przed zabiegiem.

Na 3-4 dni przed planowanym wybielaniem odbytu zaleca się powstrzymanie od opalania się i korzystania z solarium. Promieniowanie UV może bowiem wpływać niekorzystnie na skuteczność zabiegu.

Bezpośrednio przed wykonaniem zabiegu skórę jeszcze raz dokładnie oczyszcza i dezynfekuje specjalista. W przypadku osób z problemami dermatologicznymi okolic intymnych, takimi jak odparzenia, egzemy czy drobne ranki, należy poinformować o nich lekarza przed przystąpieniem do wybielania.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonywania zabiegów wybielania okolicy odbytu. Są to m.in.:

 • infekcje okolic intymnych
 • otwarte rany i stany zapalne skóry
 • choroby nowotworowe
 • ciąża i okres karmienia piersią

W przypadku występowania jakichkolwiek wątpliwości co do możliwości przeprowadzenia zabiegu, należy skonsultować się z lekarzem.

Bezpieczne i skuteczne wybielanie okolicy odbytu

Wybielanie okolicy odbytu to zabieg, podczas którego dochodzi do usunięcia nadmiaru melaniny ze skóry, co powoduje jej rozjaśnienie. Do profesjonalnego wybielania okolic intymnych stosuje się metody chemiczne oraz laserowe. Obie metody wymagają wykonania przez wykwalifikowany personel medyczny.

Chemiczne rozjaśnianie polega na nanoszeniu specjalnych kremów zawierających substancje depigmentujące, takie jak kwas azelainowy, kojowy czy fitowy. Stosuje się je w serii 6-8 zabiegów. Laserowe wybielanie wykorzystuje promieniowanie światła laserowego do odbarwienia skóry. Liczba wymaganych zabiegów zależy od stopnia przebarwień.

Zarówno metoda chemiczna, jak i laserowa pozwalają na skuteczne, ale równocześnie bezpieczne wybielanie wrażliwej skóry okolicy odbytu. Ekspozycja na działanie używanych specyfików czy promieni laserowych jest krótka i ściśle kontrolowana.

Wybielanie domowe a profesjonalne

Wybielanie domowe z użyciem ogólnodostępnych kremów jest mniej skuteczne i może prowadzić do podrażnień. Dlatego zdecydowanie zaleca się wybielanie odbytu wyłącznie metodami profesjonalnymi i pod okiem specjalisty.

Czytaj więcej: Olej kokosowy do wybielania zębów - skuteczna metoda na zdrowy uśmiech

Jak pielęgnować skórę po zabiegu wybielania

Po zabiegu wybielania, skóra w okolicy odbytu może być delikatna i wrażliwa. W celu jej prawidłowej pielęgnacji zaleca się:

 • unikać tarcia i ucisku okolic intymnych
 • nie stosować żadnych preparatów chemicznych czy kosmetyków
 • nie korzystać z sauny, basenu, kąpieli

Przez kilka dni po zabiegu nie należy również uprawiać sportów czy wykonywać intensywnych ćwiczeń fizycznych obciążających okolice intymne.

Bardzo ważne jest delikatne mycie okolic odbytu letnią wodą oraz osuszanie poprzez lekkie dotknięcie ręcznikiem. Chronić należy skórę przed tarcia np. o bieliznę.

W razie wystąpienia zaczerwienień, pieczenia, swędzenia czy bolesności skóry warto skontaktować się z lekarzem w celu wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Kremy do wybielania intymnych miejsc po porodzie

Wybielanie odbytu przed i po: krem do wybielania miejsc intymnych

Do wybielania miejsc intymnych po porodzie stosuje się kremy zawierające składniki o właściwościach rozjaśniających skórę. Głównymi substancjami aktywnymi są tutaj kwas kojowy oraz azelainowy, które blokują wytwarzanie melaniny odpowiedzialnej za ciemniejsze zabarwienie.

Kremy do wybielania intymnych miejsc po porodzie powinny zawierać składniki łagodzące i nawilżające. Najczęściej spotykanymi dodatkami są:

 • masło shea
 • olej kokosowy
 • aloes
 • ekstrakty z zielonej herbaty i ogórka

Stosowanie takich preparatów przynosi efekt rozjaśnienia skóry w okolicach intymnych, redukuje przebarwienia i blizny po porodzie. Zaleca się ich używanie minimum przez 6 tygodni - wówczas uzyskuje się zauważalne rezultaty.

Zasady stosowania kremów intymnych

Aby uniknąć podrażnień po porodzie, kremy wybielające do miejsc intymnych powinny być bezzapachowe i hipoalergiczne. Ważne jest także ich regularne, ale delikatne stosowanie zgodnie z zaleceniami producenta.

Wybielanie okolic intymnych przed i po porodzie

Wybielanie okolic intymnych jest zabiegiem kosmetycznym mającym na celu rozjaśnienie ciemniejszych partii skóry. Można go wykonać zarówno przed, jak i po porodzie.

Wybielanie wykonywane przed ciążą nie wpływa na jej przebieg i pozwala osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Natomiast zabiegi przeprowadzone po porodzie pomagają zniwelować skutki zmian hormonalnych i uporać się z problemem ciemnych miejsc intymnych.

Do metod wybielania okolic intymnych stosowanych przed i po ciąży należą:

 • peelingi chemiczne z kwasami owocowymi
 • zabiegi laserowe
 • kremy i preparaty rozjaśniające

Niezależnie od wybranej metody, przed zabiegiem wybielania warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem co do bezpieczeństwa jego wykonania.

Używanie kremów wybielających po zabiegach odbytu

Kremy do wybielania odbytu pomagają zniwelować skutki zabiegów w okolicach intymnych i przywrócić skórze jasną, zdrową barwę.

Zabiegi takie jak operacje hemoroidów, wycięcie szczeliny odbytu czy polipektomia mogą prowadzić do powstawania blizn i przebarwień okolicy odbytu. W celu ich redukcji stosuje się specjalne kremy rozjaśniające.

Preparaty te zawierają substancje hamujące wytwarzanie melaniny, dzięki czemu skutecznie rozjaśniają ciemne zabarwienie skóry. Dodatkowo zwykle zawierają składniki nawilżające i regenerujące naskórek.

Stosowanie kremów wybielających w połączeniu z delikatną pielęgnacją pozwala na szybszą rekonwalescencję i poprawę wyglądu okolic intymnych po zabiegach.

Podsumowanie

Wybielanie odbytu to zabieg kosmetyczny mający na celu rozjaśnienie ciemniejszej skóry w okolicach intymnych. Jest to procedura czysto estetyczna, która może pomóc w redukcji kompleksów związanych z ciemną skórą wokół odbytu. Wykonuje się ją profesjonalnymi metodami - laserową lub chemiczną.

Zdjęcia przed i po zabiegu wybielania odbytu pokazują wyraźną różnicę w odcieniu skóry. Choć efekt nie jest spektakularny, to skóra staje się jaśniejsza i bardziej jednolita z resztą ciała. Rozjaśnianiu poddaje się także inne ciemne miejsca intymne.

Zabieg wybielania odbytu można wykonać tak przed, jak i po porodzie, aby uporać się z problemem przebarwień w okolicach intymnych. Do domowego stosowania dostępne są specjalne kremy do wybielania miejsc intymnych, które stopniowo rozjaśniają skórę.

Podsumowując, wybielanie odbytu to skuteczna metoda poprawiająca wygląd i samopoczucie osób zmagających się z kompleksami związanymi z ciemną karnacją okolic intymnych. Zabieg można wykonać z dowolnego, czysto estetycznego powodu.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Jak przyspieszyć etapy gojenia ust po makijażu permanentnym - Sekrety Aestetyczne
 2. Jak upiąć grzywkę: modne fryzury z grzywką na każdą okazję
 3. Lekki Podkład Kryjący - Idealny Wybór Dla Twojej Skóry
 4. Dobra odżywka do paznokci: Naturalne opcje i skuteczne składniki
 5. Maseczka na wągry i zaskórniki - skuteczne oczyszczanie skóry
Autor Zofia Pianka
Zofia Pianka

Jako recenzentka kosmetyków dzielę się na blogu opiniami na temat nowości beauty - marek i produktów dostępnych na polskim rynku. Wskazuję wartościowe kosmetyki.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły